Netradicionālās būvniecības metodes

Šajā emuāra sērijā “Getting started with Off-site Construction” mēs turpinām runāt par to, kā strādāt ar ārpus būvniecības metodēm un kā realizēt labāko iespējamo rezultātu. Arvien vairāk arhitektu, īpašnieku, būvniecības vadītāju un ģenerāluzņēmēju dzird priekšrocības, ko rada ārpus teritorijas izveidošana kontrolētajā vidē, un viņiem ir labāka izpratne par to, kā šis process darbojas, pateicoties plašsaziņas līdzekļu uzmanībai modulārajos būvniecības projektos no visas pasaule. Šeit ir otra no trim pamatnodarbinātiem pirmsizstrāvēšanas padomiem par to, kā strādāt ar ārpus būvniecības metodēm.

PADOMS divi Apņemas koncepciju; Pabeigt dizainu.

Veiksmīgs modulārais projekts prasa kādu iepriekšēju sadarbības plānošanu, lai izvairītos no kļūdām, kas var rasties, mēģinot pārveidot tradicionāli projektētu ēku projektu modulārajam projektam, kas ir pārāk vēlu spēlē. Projektēšanas komandai jākonsultējas vai jāiekļauj kvalificēts modulārs darbuzņēmējs, kurš var vadīt projektēšanas procesu un optimizēt modulācijas izmantošanu. Lai gan pastāvīga moduļu konstrukcija var apmierināt visvairāk jebkuru prasību attiecībā uz estētiku, celtniecības zinātni, mehāniskajām un elektriskajām sistēmām, dzīvības drošības un dzīves cikla izturību, ir jāņem vērā daži nosacījumi, kas raksturīgi elementu projektēšanas principiem.

Moduļa izkārtojums. Lai vēlamo grīdas plānu sadalītu praktiski darbināmos moduļos, ir nepieciešama plānošana. Moduļa izkārtojumu nosaka, radot loģiskāko un ekonomiski izdevīgāko veidu, kā iegūt īpašniekam vēlamo grīdas plānu, vienlaikus pieļaujot visas ārējās ietekmes, kas ietekmē vai ietekmē šo dizainu. Daži piemēri ir šādi:
Fondi. Galīgais moduļa izkārtojums nosaka gala pamatu projektēšanas prasības, izveidojot visas gultņu vietas un to slodzes
Pārvadājumu noteikumi. Katram trīsdimensiju modulim ir jābrauc pa ceļiem no rūpnīcas uz galīgo vietu un vietējie pārvadāšanas noteikumi (tie var atšķirties ģeogrāfiski), regulēs maksimālo garumu, platumu un augstumu, kādā šie gabali var pārvietoties. Augstas tilpuma telpas, piemēram, raktuvju sausas iekārtas ar piekārtiem skapju grozu sistēmām, pieprasa, lai moduļi būtu sadalīti gan horizontāli, gan vertikāli.
Vietnes piekļuve. Neatkarīgi no ierobežojumiem, ko var uzlikt transportējot, moduļiem ir jābūt iespējai pārvietoties pa objekta atrašanās vietu un novadīt pie pamatnēm. Nosakot galīgo izmēru un moduļu konfigurāciju, vai nosakot, cik lielā mērā vietnes darbs var būt nepieciešams, jāņem vērā žogu, vārti, blakus esošās konstrukcijas un citi šķēršļi.
Mehāniskās / elektriskās sistēmas. Tā kā moduļa kopējo augstumu nosaka arī transportēšana, bieži vien mehāniskās kanālu sistēmas ir paredzētas darbam mazāk griestu telpā. BIM ir efektīvs līdzeklis, lai palīdzētu izkārtojumiem un sadursmju atklāšanai.
Moduļu mate līnijas. Mērķis ir pēc iespējas pilnīgāk pabeigt celtniecību, līdz 90% ir kopīgs. Tādēļ, konfigurējot moduļu grīdas plānu, vislabāk ir izvairīties no logiem, durvīm un santehnikas izvietojumiem, ja iespējams, pāri moduļu sadalījumam, lai samazinātu darbu uz vietas.

Moduļa izkārtojumu jāaizpilda moduļu veidotājam, izmantojot citu ieinteresēto personu ieguldījumu, ja ir nepieciešamas nelielas izmaiņas. Galīgais moduļu atslēgas plāns, kā tas ir pazīstams, pēc tam tiek “iesaldēts” un kļūst par strukturālā projektēšanas procesa būtisku sastāvdaļu.

Galīgais dizains un apstiprinājumi. Izstrādājot projekta grafiku, izveidojiet saprātīgu, bet ierobežotu laiku, lai gala dizains, iesniegumi un apstiprinājumi tiktu pabeigti līdz 100% un paliktu pie tā. Atšķirībā no parastās konstrukcijas, ja projekta grafika garums var pieļaut lēmumus vai izmaiņas celtniecības laikā, kad modulārais projekts nokļūst augu grīdā, paredzētās izmaiņas vai direktīvu izmaiņas var nelabvēlīgi ietekmēt būvniecības plūsmu un grafiku.

Lai iegūtu paātrinātas plānošanas optimālo priekšrocību, mērķis ir izvairīties no pārtraukšanas, tādēļ ir nepieciešams iegūt pilnīgu projektēšanas nodomu un koda prasības iepriekšējā posmā. Modulārais būvētājs var arī pieprasīt pakāpeniskus apstiprinājumus, kas vislabāk atbilst viņu ražošanas grafikam, jo ​​īpaši attiecībā uz izstrādājumiem uz kritiskā ceļa, piemēram, strukturālo tēraudu, tādēļ esiet gatavi pārskatīt un apstiprināt veikala rasējumus, kad tie ir iesniegti.