5 soļi pirms tiek uzsākta mājas būvniecības

Jaunas mājas celtniecība sākas ilgi pirms pamatnes ieliešanas. Faktiski būvniecība ir aizraujoša, ja māju īpašniekam ir labs plāns un godīgs celtnieks. Lai izvairītos no dārgām kļūdām celtniecības procesā, sāciet ar šiem pieciem svarīgiem soļiem. Pārceļoties no sapņu mājas uz īstu māju, noteikti uzdodiet jautājumus un dalieties savā gaitā ar cilvēkiem, kuri ir izgājuši procesu.

1.Plānojiet savu budžetu

Tagad sāciet domāt par to, cik daudz jūs varat atļauties tērēt. Iespējams, jums būs nepieciešams celtniecības aizdevums un hipotēka. Tas nav pārāk agri, lai uzzinātu, kāda lieluma aizdevums jums ir piemērots. Arī apzināt aptuvenās izmaksas palīdzēs mainīt savus ēku plānus, lai atbilstu jūsu budžetam. Kādas ir dažas idejas, kas varētu ietaupīt naudu?

Nauda ir viens no lielākajiem šķēršļiem, un tas var būt vissarežģītākais priekšmets mājas īpašumtiesību jomā. Kāpēc cenas vienmēr iet uz augšu, bet nekad iet uz leju? Ja būvniecības laikā benzīna cena samazināsies, kāpēc nevar, ka saimniekam tiek nodoti izmaksu ietaupījumi? Sargieties no bankām, kas vēlas aizdot jums vairāk naudas, nekā jūs varat atļauties – tas bija viens no 2008. finanšu krīzes iemesliem.

2. Slēptās ēkas izmaksas

Jaunas mājas nav visas mājas celtniecības izmaksas. Ir svarīgi sapņot, bet, pirms jūs nokļūsiet daudz plānošanas procesā, noteikti zināt, cik daudz jūs varat droši tērēt savā jaunajā mājā. Neatkarīgi no draugu vai ģimenes ieteikumiem. Un neņem vērā kopējo pārredzamību no ikviena, kas pārdod kaut ko, tostarp jūsu bankas, kurš var pārdot jums hipotēku, kuru nevar atļauties. Runājiet ar savu grāmatvedi vai finanšu konsultantu. Lielākā daļa no visiem, uzticēties sev un jūsu pašu labu spriedumu.

Plānojot būvniecības budžetu, neaizmirstiet slēptos izdevumus. Jūsu jaunā mājā var būt augstākas uzturēšanās izmaksas, tādēļ pārliecinieties, ka jūs budžets aplēstām komunālo pakalpojumu izmaksām, nodokļiem un mājas apdrošināšanu. Apsveriet “aizstāšanas izmaksas” mājas apdrošināšanu un pat dzīvības apdrošināšanu. Jūs, visticamāk, nonāksiet izmaksu kopumā, kas nav ietvertas ēkas līgumā. Tie var ietvert vadus interneta pieslēgumiem, modernizētas virtuves un veļas mazgājamās mašīnas, mājsaimniecības piederumus, paklāju uzstādīšanu, ainavu (ziedus, krūmus, kokus un zāles) , mājas tīrīšana un ikgadēja apkope.

3. Izvēlieties savu partiju

Ja jūs vēl neesat iegādājies ēkas daļu savai jaunai mājai, sarunāties ar speciālistu, lai iegūtu aptuvenu zemes izmaksu aprēķinu. Kaut arī šim noteikumam var būt izņēmumi, parasti tiek sagaidīts, ka 20 līdz 25 procenti no jūsu jaunā mājas projekta iet uz zemi.

Neatkarīgi no tā, vai jūs veidojat savu mājokli piepilsētas attīstībā vai vietā, kur paveras skats uz jūru, jums gandrīz vienmēr būs jāizvēlas zeme, pirms izvēlaties grīdas plānus vai citas detaļas. Jums (un jebkuram profesionāram, kam jūs noma), būs jāizmeklē tādi faktori kā augsnes stāvoklis, drenāža, zonējums un būvnormatīvi reģionā. Vai jūsu māja tiks pielāgota, lai atbilstu jūsu partijai, vai arī jums vajadzētu atrast tādu, kas atbilst jūsu sapņu mājām?

4. Izvēlieties plānu

Daudzas jaunas mājas tiek veidotas, izmantojot krājumu plānus no drukātā kataloga vai tiešsaistes veikala. Pareiza plāna meklēšana var aizņemt kādu laiku. Būvētājs vai mājas dizainers var veikt nelielas izmaiņas telpu izmēros, logu stilā vai citās detaļās. Iegūstiet idejas no daudzajiem pieejamiem katalogiem, pēc tam ēkas plāns profesionāli palīdzēs jums izvēlēties labāko  plānu savām vajadzībām.

No otras puses, pēc pasūtījuma izstrādāta mājas tiek radīta tieši ģimenei, kas tajā dzīvos, un atrašanās vietu, kurā tā atrodas. Vairumā gadījumu pēc pasūtījuma izstrādātām mājām ir vajadzīgi licencēta arhitekta pakalpojumi. Viņi uzdod jautājumus, piemēram, “Kur saule aust un riet. No kurienes rodas dominējošās vēsmas? Kā arhitektūra var ietaupīt māju īpašniekam par ilgtermiņa apkures un dzesēšanas izmaksām?”

5. Izveidojiet savu komandu

Jums būs nepieciešama ekspertu komanda, lai projektētu un izveidotu savu māju. Galvenie dalībnieki būs celtnieks, ekskavators, mērnieks un mājas dizainers vai arhitekts. Izlemiet, vai jums patiešām ir nepieciešams nolīgt arhitektu. Daudzi māju īpašnieki sāk, izvēloties celtnieku vai darbuzņēmēju.

Kas par netradicionālo būvniecību?

Kāda jūsu māja izskatās, ne vienmēr nosaka, kā māja ir uzbūvēta. Tradicionāla koka karkasa konstrukcija nav vienīgā iespēja. Daudzi cilvēki ir iemīlējušies ar salmu ķieģeļu mājām, zemes konstrukciju. Bet jūs nevarat sagaidīt tradicionālos celtniekus, vai pat visus arhitektus, būt par ekspertiem visur. Tradicionālu māju celtniecībai, izmantojot ne netradicionālu metodi, ir nepieciešama komanda, kas specializējas šāda veida būvniecībā. Veic savus mājasdarbus un atrodiet pareizo arhitektu, kurš var realizēt jūsu vīziju – un, ja vien jums nav papildu naudas eksperimentēšanai, pārliecinieties, vai apmeklējat netradicionālos projektus, kas jau ir pabeigti.